Jak se obléknout podle typu postavy

Každá jsme jiná a také máme jinou postavu. Přesto se však dají shrnout do několika základních typů, které záleží hlavně na proporcích jednotlivých částí těla. Postavte se tedy před zrcadlo, zkuste posoudit, které z našich kategorií se vaše postava blíží, a pak už si jen nechte poradit, co se bude k vaší siluetě hodit nejlépe. Ale nezapomeňte, že naše rozdělení je čistě orientační a nejdůležitější je, abyste se ve svém oblečení cítila dobře.

Obdélník

Obdélník

Postava typu obdélník se pozná podle nepříliš výrazného pasu a stejně širokých boků a ramen. Ženy, s touto siluetou vypadají velmi atleticky a většinou mají krásné a štíhlé nohy. Pokud máte tuto postavu, je pro vás žádoucí vytvořit iluzi výraznějšího pasu, nebo přitáhnout pozornost k ramenům a zvýraznit dlouhé nohy. Na to se nejlépe hodí upnuté střihy, nebo zajímavé aplikace v oblasti ramen a hrudníku. Vyhnout byste se měla volnějšímu oblečení, které bude skrývat vaše křivky a působit spíše chlapeckým dojmem.

Trojúhelník

Trojúhelník (hruška)

Ženy s tímto druhem postavy mají užší ramena a širší boky a vrchní část stehen. Zároveň mají většinou definovaný a štíhlý pas, který by se neměly bát ukázat. U tohoto typu postavy je nejlepší přitáhnout pozornost k ramenům a hrudníku a opticky je zvětšit. Na to se skvěle hodí zajímavě řešené výstřihy, topy odhalující ramena, nebo výraznější náhrdelník. Vyvarujte se potom bokovému střihu a výraznějším potiskům na dolní části postavy.

Obrácený trojúhelník

Obrácený trojúhelník

Pro tento druh postavy jsou charakteristická široká ramena a úzký pas a boky. Také vypadá velmi sportovně a atleticky. Ženy s tímto typem postavy by měly přitahovat pozornost k bokům nebo nohám a snažit se opticky zmenšit ramena. Na to se skvěle hodí sukně s áčkovým střihem, nápadité vzory na dolní polovině těla a topy se zavazováním za krk. Vyhněte se výraznějším výstřihům, volánům na rukávech, nebo příliš odhaleným ramenům.

Kruh

Kruh (jablko)

Kruhová postava, jak už název napovídá, má většinu tuku uloženou v oblasti břicha. Proto byste se měla snažit od něj odpoutat pozornost, a to zejména zajímavými prvky v oblasti ramen a dekoltu, nebo odhalenými nohami. Na to jsou vhodné nabírané rukávy, nebo ozdobnější výstřih, pomohou i výraznější náhrdelníky, nebo šály. Vyvarujte se nápadným páskům, nebo volnějšímu oblečení, které bude vaše bříško jenom zvětšovat.

Přesýpací hodiny

Přesýpací hodiny

Ženy s touto postavou mají symetrické boky a ramena, které odděluje úzký pas. Tahle silueta je přirozeně ženská a můžete si s ní obléct téměř cokoliv, fantazii se meze nekladou. Jen si dávejte pozor na volnější kusy oblečení, které by mohly skrýt úzký pas a ubrat outfitu na eleganci.

Novinky do emailu s bonusem
200 Kč na Váš nákup
žena