To nejzajímavější z týdne módy

|
Eliška Vrubelová

Každý rok přicházejí návrháři s aktuálními barvami a vzory, které oblečení oživí a dodají mu originální vzhled. Ne nadarmo se říká, že móda je vlastně umění.

Grafické umění

Návrháři letos na mola poslali modelky od hlavy až po paty oblečené v nápadných grafických a abstraktních vzorech, komiksových ilustracích, či různých verzích Warholových obrazů. Graficky a barevně výrazné kusy oděvu se dobře a lehce kombinují s neutrálními doplňky, nicméně ani s výraznými brýlemi či hodinkami neuděláte krok vedle. Pokud hledáte inspiraci podívejte se například na letošní kolekci Versace, Missoni či Giorgia Armaniho.

PRETTYLITTLETHING

Svetrové mini šaty se sloganem

1230 

MISSY EMPIRE

Tričko Sophie s potiskem

765 

Barvy vládnou světu

Asi vás teď napadne, že barvy a léto nejsou právě nejoriginálnější slovní spojení. Zkuste však popustit uzdu své fantazii a vyzkoušejte ta nešílenější spojení tónů a kombinací. Tato pomyslná duha Vám dokáže rozzářit i ten nejpochmurnější den. Neomezujte se pouze na již známé pruhy. Nechte se inspirovat kolekcí Dolce a Gabbana a oblékněte si spojení výrazných obrázků na zářivém podkladu. Se zajímavým nápadem přišli i návrháři značky Libertine, kteří se nebáli použít batiku.

BOOHOO

Mini šaty s proužkou a volánky Pamela

1090 

MISSY EMPIRE

Vzorované zavinovací body Holly

1310 

Natacha Ramsay-Levi

Atelier francouzského domu Chloé už pomyslně odchoval mnoho významných návrhářů jako je například Karl Lagerfeld, Phoebe Philo či Clare Waight Keller, na jejíž místo nastoupila právě Natacha Ramsay –Levi. Ta se tuto sezónu rozhodla uctít památku svých předchůdců a v letošní kolekci se podívala do historie módního domu Chloé. Perličkou byly sametové kostýmy vyšívané koňmi, které velmi rád zobrazoval Mccartney.

BOOHOO

Bandeau šaty s flitry Lauren

3810 

Nicolase Ghesquiér

Jeho kolekce ukončující týden módy byla inspirována historickým vývojem a to ejen módy, ale i Louvru, ve kterém se tato působivá přehlídka konala. Dle jeho vlastních slov chtěl najít způsob, jak začlenit historické kusy oděvu do současného šatníku. Nebylo tedy ojedinělé vidět kombinaci rozevláté košile a trička s potiskem či brokátového fraku a saténových šortek.

PRETTYLITTLETHING 1%

Vzdušné body z průhledného šifónu

820  815 

MISSY EMPIRE

Dlouhá sukně z průhledného materiálu

905 

MISSY EMPIRE

Hedvábný pyžamový set Michelle

1470 

PRETTYLITTLETHING 11%

Černý overal s průhledným panelem

1095  od 980 
Zpět na seznam článků