Ohlédnutí za rokem 2018

|
Bára Košťálová

Rok 2018 končí a to nás nutí se ohlížet za tím, co nám přinesl. Módní trendy určitě nejsou výjimkou a proto jsme se rozhodli podívat na letošní nejikoničtější trendy, zavzpomínat, ale zároveň i nastínit, které z nich se na přehlídkových molech objevily na sezónu 2019. Od specifických kousků oblečení až po barvy a potisky, tohle je pro nás rok 2018 v módních trendech.

Béžová už není nudná

Béžová se už letos objevovala v mnoha kolekcích, hlavně na podzim a v zimě, ale největší boom jí čeká až v roce 2019, jak předpovědělo mnoho návrhářů. Příští rok se ponese ve znamení béžové a to ve všech odstínech a materiálech, jeden z nejstylovějších looků bude jednoznačně celobéžový outfit ozvláštněný barevnými a nápaditými doplňky.

rok 2018 rok 2018

Ledvinky – ať už je milujete, nebo nenávidíte

Pro někoho nenáviděný kousek šatníku, který měl zůstat zapomenutý v módních dějinách, pro jiné nejlepší módní trend roku 2018, tento netradiční doplněk vzbuzuje opravdu rozdílné názory. I tak si ale musíme přiznat, že letos se bez ní módní ikony neobešly. A ať už vás to potěší nebo ne, ledvinky budou v módě i příští rok v různých tvarech a barvách.

rok 2018 rok 2018

Zvířecí potisky

Letošní podzim a zimu si většina módních ikon nedokázala představit bez kabátu s leopardím potiskem. Není to ale jediný vzor, který si návrháři vypůjčili ze zvířecí říše a použili ho na oblečení a doplňky. A rozhodně se nemusíte bát, že dáme hravým zvířecím vzorům sbohem. Přehlídky mnoha značek na příští rok zahrnovaly tyto potisky ještě častěji než na letošek, takže své oblíbené kabáty rozhodně nezahazujte, příští sezónu se vám budou hodit.

rok 2018 rok 2018

Kostičky a tartan

Celý letošní rok provázely tartanové a kostkované vzory, ať už v létě na barevných overalech, nebo na podzim na stylových kabátech, nebo šálách. Tento trend je na módní scéně stálicí, ale rok 2018 byl pro kostičky opravdu ikonický. Na módních přehlídkách na jaro se neobjevil, ovšem tartan neodmyslitelně patří k podzimu, a ten v roce 2019 určitě nebude výjimkou.

rok 2018 2018 rok 2018

Off shoulders topy

Topy a overaly se spadlými rameny inspirované ikonickým lookem 60. let už po několik lét na jaře a v létě neodmyslitelnou součástí našich šatníků. Užily si ale svou chvilku slávy a v trendech a příští sezónu už se nevyskytují. Nahradí je asymetrické řešení výstřihů, topy bez ramínek, nebo na jedno rameno.

rok 2018 2018 rok 2018

Pokud se v našem seznamu neobjevily vaše oblíbené trendy, nezoufejte a určitě se podívejte do sekce Trendy, kde najdete podrobnější přehled roku 2018.