London Fashion Week opět překvapil

|
Bára Košťálová

Přichází podzim, což pro milovníky britské módy znamená jen jedno – London Fashion Week na období jaro/léto 2019. V hledištích módních přehlídek můžete narazit na jakoukoliv módní ikonu, celebritu, dokonce i člena královské rodiny. Letošními tématy byla oslava individualismu a udržitelnosti, kvůli tomu se také celá událost převáděla na digitální, aby se zredukovalo množství odpadu. Londýnský módní týden je druhý v sérii Fashion Weeků, předchází ho New York a po něm následují Paříž a Milán. Pojďte se s námi tedy podívat, co si pro nás letos britská návrhářská scéna připravila.

Oslava jubilea i mnoho novinek

Letošní rok byl významný pro návrhářku Victorii Beckham, která na v Londýně debutovala, předtím své kolekce vždy představovala v New Yorku. Tím chtěla oslavit výročí založení své značky, kterou odhalila přesně před deseti lety. Sama o své výroční kolekci říká, že propojuje minulost a budoucnost, mužnost i ženskost a snaží se rekapitulovat uplynulou dekádu, která pro celou značku tolik znamenala. Celá přehlídka je také založená na možnosti výběru, snoubí se v ní volné různé styly i střihy, celou jí však spojuje barevná paleta, Victorie totiž sáhla po klasické kombinaci černá, bílá a červená.

London Fashion Week London Fashion Week

Změna ve vedení Burberry

Do čela slavné britské značky usedl všem milovníkům módy dobře známý Riccardo Tisci, který v minulosti pracoval například s Givenchy, nebo Nike. Ve své kolekci těžil z historie značky, ale zároveň přinesl své nové a svěží nápady. Na začátku celé kolekce převažovala béžová vkusně kombinovaná tartanem, který je pro Burberry ikonický. Později se však objevily i tmavší odstíny a outfity získávaly mladistvější vzhled. Třetí částí kolekce byla potom přehlídka plesových šatů, v odstínech černé barvy. Londýnský týden módy byl jeho debutem s novou značkou a poradil si s ním opravdu znamenitě.

London Fashion Week London Fashion Week

Módou za lepší zítřky

Mnoho módních návrhářů si uvědomuje svůj dopad na veřejnost a možnost vyjádřit svůj názor a tím změnit svět a někteří z nich se toho letos rozhodli využít. Za zmínku určitě stojí kolekce značky Fyodor Golan, která se ve spolupráci s charitou Plastic Oceans UK zaměřila na problematiku plastů v oceánech. Další značkou, která letos hájila dobrou věc, byla Teatum Jones, která netradiční formou představila svou kolekci zaměřenou na roli žen v módním průmyslu a ve spolupráci s organizací United Nations Woman dokázala, že móda není pouze povrchní záležitost. Na London Fashion Weeku se objevilo i české jméno, a to sice Martina Špetlová, která zde představila novou řadu kabelek. Ty byly vytvořeny, s ohledem na životní prostředí, tak jak celý letošní ročník hlásal.

London Fashion Week London Fashion Week

 

Zpět na seznam článků