London Fashion Week opět překvapil

|
Bára Košťálová

Přichází podzim, což pro milovníky britské módy znamená jen jedno – London Fashion Week na období jaro/léto 2019. V hledištích módních přehlídek můžete narazit na jakoukoliv módní ikonu, celebritu, dokonce i člena královské rodiny. Letošními tématy byla oslava individualismu a udržitelnosti, kvůli tomu se také celá událost převáděla na digitální, aby se zredukovalo množství odpadu. Londýnský módní týden je druhý v sérii Fashion Weeků, předchází ho New York a po něm následují Paříž a Milán. Pojďte se s námi tedy podívat, co si pro nás letos britská návrhářská scéna připravila.

Oslava jubilea i mnoho novinek

Letošní rok byl významný pro návrhářku Victorii Beckham, která na v Londýně debutovala, předtím své kolekce vždy představovala v New Yorku. Tím chtěla oslavit výročí založení své značky, kterou odhalila přesně před deseti lety. Sama o své výroční kolekci říká, že propojuje minulost a budoucnost, mužnost i ženskost a snaží se rekapitulovat uplynulou dekádu, která pro celou značku tolik znamenala. Celá přehlídka je také založená na možnosti výběru, snoubí se v ní volné různé styly i střihy, celou jí však spojuje barevná paleta, Victorie totiž sáhla po klasické kombinaci černá, bílá a červená.

London Fashion Week London Fashion Week

Změna ve vedení Burberry

Do čela slavné britské značky usedl všem milovníkům módy dobře známý Riccardo Tisci, který v minulosti pracoval například s Givenchy, nebo Nike. Ve své kolekci těžil z historie značky, ale zároveň přinesl své nové a svěží nápady. Na začátku celé kolekce převažovala béžová vkusně kombinovaná tartanem, který je pro Burberry ikonický. Později se však objevily i tmavší odstíny a outfity získávaly mladistvější vzhled. Třetí částí kolekce byla potom přehlídka plesových šatů, v odstínech černé barvy. Londýnský týden módy byl jeho debutem s novou značkou a poradil si s ním opravdu znamenitě.

London Fashion Week London Fashion Week

Módou za lepší zítřky

Mnoho módních návrhářů si uvědomuje svůj dopad na veřejnost a možnost vyjádřit svůj názor a tím změnit svět a někteří z nich se toho letos rozhodli využít. Za zmínku určitě stojí kolekce značky Fyodor Golan, která se ve spolupráci s charitou Plastic Oceans UK zaměřila na problematiku plastů v oceánech. Další značkou, která letos hájila dobrou věc, byla Teatum Jones, která netradiční formou představila svou kolekci zaměřenou na roli žen v módním průmyslu a ve spolupráci s organizací United Nations Woman dokázala, že móda není pouze povrchní záležitost. Na London Fashion Weeku se objevilo i české jméno, a to sice Martina Špetlová, která zde představila novou řadu kabelek. Ty byly vytvořeny, s ohledem na životní prostředí, tak jak celý letošní ročník hlásal.

London Fashion Week London Fashion Week

 

Zpět na seznam článků
Zavřít

ŽHAVÉ NOVINKY DO EMAILU?
Módní trendy, nejnovější módní novinky, žhavý street style a spousta dalšího. S naším newsletterem vám nic neunikne!