Jak nosit britský styl

|
Bára Košťálová

Velká Británie je už po desítky let domovem mnoha módních ikon, od členů královské rodiny, po slavné herečky, zpěvačky a modelky. Každá z nich má svůj osobitý a odlišný styl, ale dohromady je spojuje elegance, se kterou svoje oblečení nosí a energie, která z každé z nich vyzařuje. Proto jsme si pro vás připravili několik rad, jak se oblékat ve vytříbeném britském stylu.

Módní inspirace

Britská móda byla už v minulosti spojovaná s velkými jmény jako je na příklad Jane Birkin, po které značka Hermés dokonce pojmenovala svojí legendární Birkin bag, modelka Twiggy, v 60. létech průkopnice minisukní, vždy elegantní a Audrey Hepburn, nebo celým národem milovaná princezna Diana. Všechny tyto ženy mají kromě jiného společnou i hravou eleganci a dokonalý cit pro módu, kterým ve své době určovaly, co se bude nosit. Nadčasové outfity, které tyto ikony nosily, jsou skvělou inspirací, přetrvávající až do dnešních dnů, protože i přesto že každá měla svůj styl, tak všechny své oblečení nosili s grácíí a elegancí, která sluší ženám v každé době.

britský styl britský styl britský styl

V dnešních dnech tvoří velkou část britské módní scény modelky počínaje Kate Moss, Naomi Campbell, Alexou Chung nebo Victorií Beckham, až po Caru Delevigne. Všechny tyto dámy se v módě skutečně vyznají a nebojí se odvážnějších outfitů, vypadají ale skvěle i v elegantních róbách a klasicky ženském stylu. Mezi další ikony patří mladičká herečka Emma Watson, proslavená zejména svým čistým a jednoduchým vintage stylem, herečka Tilda Swinton, známá díky svému androgynnímu stylu a samozřejmě vévodkyně Kate, která sice s módou příliš neexperimentuje, ale zato vždy vypadá na úrovni. Navíc sama kupuje oblečení, které není pouze od luxusních značek, ráda si oblékne i kousky běžně dostupné v obchodech.

Jak se inspirovat?

Britská móda je hravá a nebojí se experimentovat, zároveň si ale vždy uchovává eleganci a grácii. Sleduje nejnovější trendy, ale zároveň do nich vnáší osobitost a vlastní pojetí. Pokud tedy chcete dosáhnout britské ležérní elegance, musíte se do toho vrhnout po hlavě. Nebojte se mixování potisků, nebo netradičních kousků, sledujte trendy, ale vždy k nim přidejte něco ze svého osobního stylu. Důležitou součástí šatníku jsou také baisics, základní kousky, které potom můžete originálně kombinovat. V žádné skříni by neměly chybět jednoduché džíny, jednobarevná trička, stylový kabát, vysoké boty (na příklad Chelsea boots), elegantní lodičky a samozřejmě pohodlné kecky, které se hodí opravdu ke všemu. Pamatujte, že trocha nepravidelnosti, nebo ošumělosti není nikdy na škodu, ani vlasům, nebo make-upu nemusíte věnovat tolik pozornosti.

London street style

Asi nejlepší ukázkou britského stylu je proslulý Londýnský pouliční styl, kde se mixují všechny kultury a etnika, různá hnutí a tendence s nejnovějšími módními trendy. Výsledkem tohoto koktejlu jsou naprosto originální outfity, které přináší nečekaný způsob nošení nejnovějších trendů. Letošními hity jsou proslulé mom jeans, pestré květinové vzory, kraluje také trend ošklivých tenisek. Londýňanky se rády inspirují v minulých dekádách, letošní rok, jsou to především devadesátá léta. Vytáhněte tedy velké gumičky a šaty přes trička a zavzpomínejte na předminulé desetiletí.

Zpět na seznam článků