Co si obléci na Wimbledon

|
Bára Košťálová

Tak jako každý rok v létě se i letos na tenisových kurtech v Londýnském Wimbledonu uskutečnil nejslavnější a nejdéle trvající tenisový turnaj na světě. Nejedná se ale pouze o jednu z nejsledovanějších sportovních událostí za celou sezónu, ale také o jednu z nejdůležitějších akcí pro celou britskou módní scénu. Na rozdíl od tenistů, kteří na tomto turnaji mohou obléknout pouze bílé oblečení, se diváci mohou na turnaj obléknout tak, jak jen chtějí. Proto jsme si pro vás připravili přehled těch nejzajímavějších outfitů, které se letos celebrity a královská rodina rozhodly na Wimbledonský turnaj obléknout.

Wimbledon Wimbledon Wimbledon Wimbledon

Letošní ročník turnaje byl premiérou pro Meghan Markle, jakožto členku královské rodiny. Na Wimbledon se byla podívat i v předchozích letech, ale nikdy dříve nebyla pod takovým drobnohledem jako nyní. Je nutno říci, že se svého nově nabytého postavení zhostila s grácií a elegancí v klasických bílých kalhotách a modrobíle pruhované halence, obojí od Ralpha Laurena. Na turnaji doprovázela vévodkyni z Cambridge, která se letos na kurty přišla podívat hned na několik zápasů. První outfit, kterým rozhodně upoutala pozornost všech v okolí, byly kanárkově žluté pouzdrové šaty značky Dolce & Gabbana doplněné krémovou kabelkou téže značky. Další den zvolila bílé pouzdrové šaty s černými puntíky a zajímavým řasením od Jenny Packham, doplněné béžovou kabelkou a perlovými náušnicemi. Oboje tyto šaty, jsou zajímavou změnou oproti šatům, které si oblékla na loňský ročník, tehdy totiž dala přednost áčkovému střihu šatů a drobným rostlinným motivům. Každoročním oblíbencem vévodkyně Kate je však určitě tělová barva kabelky a také šaty s černými puntíky, které u ní v drobných variacích bodovaly jak loni, tak letos.

Za mnoho zajímavých outfitů můžeme poděkovat i celebritám, kterými se to na letošním ročníku Wimbledonu jen hemžilo. Za zmínku určitě stojí vintage look Emmy Watson – pískové šaty značky Ralph Lauren, široký kožený pásek, slušivý slamák a bílé lodičky se špičkou. Celý outfit doplnila přirozeným líčením, které této britské herečce opravdu sluší. Další hvězdou, která se na turnaji objevila, byla herečka ze Hry o Trůny Natalie Dormer. Oblékla si slušivý, jemně pruhovaný krémový kalhotový kostým, který rozzářila krajkovým červeným topem. Výsledný look pak doplnila hnědou brašnou a výraznou červenou rtěnkou. Velmi to slušelo i zpěvačce Ellie Goulding, která na letošní ročník turnaje zvolila dlouhé černé šaty pokryté pestrými květy a svým střihem připomínající kimono. Také Thandie Newton se letos rozhodla pro tmavou barvu pokrytou květinami, místo šatů si však vybrala kalhotový overal, a doplnila ho odvážnou fialovou kabelkou.

Wimbledon Wimbledon Wimbledon

Pánové na letošním ročníku volili hlavně modré obleky, a to od vévody z Cambridge, přes hvězdu filmu Thor Tomma Hiddlestona až po mladičkého Toma Hollanda. Výjimkou z této záplavy námořnické modři byl britský herec Luke Evans, který si oblékl světlejší béžové sáčko a tmavší kalhoty, vkusně doplněné hnědým páskem, botami a tmavými brýlemi.

Wimbledon Wimbledon

Inspirujte se

I v naší nabídce najdete mnoho módních kousků, ve kterých můžete bez obav do All-England Club vyrazit.

LITTLE MISTRESS

Luxusní midi šaty pencil střihu

1860 

BOOHOO

Kimono midi šaty s vázáním

1200 
Zpět na seznam článků